شستشو تخصصی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف باید به صورت تخصصی صورت گیرد که در اینجا به چند نکته مهم و تخصصی در رابطه با شستشوی فرش دستباف خواهیم پرداخت.

فرش دستباف نوعی فرش با طرح های بسیار رایج و پر ‌طرفدار است. که تولید این نوع فرش‌ها، در کشورهای غرب آسیا از جمله ایران، چین و هند صورت می‌گیرد.

این فرش‌های زیبا توسط رنگ‌های باشکوه و طرح و نقش‌های زیبایشان معروف هستند و امروزه طرفداران بسیاری در اکثر نقاط جهان دارند. فرش‌های مشرقی در انواع متنوع  بافته  می‌شوند و جنس آن‌ها غالبا از پشم و یا پنبه می‌باشد. اما می‌توان آن‌ها را از ابریشم و یا مواد مصنوعی هم تهیه کرد.

از آنجایی که فرش دستباف نیز همچون فرش های دیگر زود کثیف میِ‌شوند. با دانستن راه های تمیز کردن و نگه داری از این نوع فرش‌ها می‌توانید تا مدتی طولانی ظاهر فرشتان را نو نگه دارید.

شستشوی فرش دستباف بعد از بافت انجام می‌شود و تا حدود 4 الی 5 سال نیازی به شستشوی آنها نیست.از آنجا که شستشوی این نوع فرشها مشکل تر از شستشوی فرش ماشینی می باشد بهتر است با دقت بیشتری شسته شوند.

نکات مهم:

  • فرش دستباف پس از شستشو حتما باید خشک شوند، در غیر اینصورت اگر به خولب خشک نشوند کپک خواهند زد. علاوه بر روی فرش پشت فرشتان نیز باید به خوبی خشک شود.
  • در حالت کلی قبل ازاستفاده از مواد شوینده فرش برای فرش ماشینی و یا حتی دستباف بهتر است مقداری از مایع را روی قسمت کوچکی از فرش دستباف تست کنید، اما برای اینکه خیالتان از رنگ پس ندادن فرش کاملا راحت باشد بهتر است فرش خود را به قالیشویی بسپارید.

برای اینکه مطمئن شوید فرشتان رنگ میدهد یا خیر میتوانید با مراجعه به برچسب فرشتان از این موضوع مطلع شوید؛ اگر عبارت “dry claean only” قرار داشت به این معنی است که فرش شما رنگ می‌دهد و بهتراست برای شستشو آن را به قالیشویی ببرید.

برای پیدا کردن برچسب یا اتیکت فرش کافی است گوشه ی کناری فرش را بلند نمایید، غالبا بهترین دستورالعمل های شستشو و راهکارهای تمیز کردن فرش در این دستورالعمل‌ها آمده است.

آموزش ها

شستشوی فرش دستباففرش دستبافقالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =