خدمات

خدمات

فعالیت ما چیست؟

خدمات برتر ما

قالیشویی اطمینان علاوه بر شستشوی فرش‌های دستباف
تخصص ویژه ای بر روی پرداخت، رفوگری و یا تعمیر فرش‌ها شما دارد!

شستشوی فرش

شستشوی فرش‌های شما با دقت تمام، بدون آسیب به بافت فرش و مانع از مهاجرت یک رنگ در نواحی مجاور

خدمات پرداخت و تعمیر

پرداخت، رفو گری، ترمیم ریشه و ثبات بافت کناری یا همان شیرازه فرش، رفع نواقص و محل‌های آسیب دیده فرش …

لکه برداری

رفع لکه‌های فرش که بر اثر مواد خارجی ایجاد شده و یا تغییر رنگ فرش و یا مهاجرت یک رنگ به نواحی مجاور
#

کلیات

شستشوی فرش

آلوده شدن و کثیفی فرش در منزل امری اجتناب ناپذیر میباشد، به خصوص اگر درمنزلتان کودک هم داشته باشید، کثیفی فرش سبب کاهش جلوه و زیبایی آن می‌شود؛ بنابراین شستشو و نظافت فرش امری ضروری است و اصول و قواعد خاص خود را دارد به خصوص اگر فرش شما دستباف باشد.

شستشو و نظافت فرش دستباف، اصول و قواعد خاصی دارد که با رعایت آنها کیفیت اولیه‌ی فرش حتی بعد از شستن نیز حفظ می‌شود و همچنین سبب می‌شود که فرش دستباف کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و تا حد امکان خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کند.

اما اگر کار شستشو به درستی انجام نشود، فرش شما خصوصیات ظاهری خود را از دست می‌دهد و به ساختار آن آسیب وارد می‌شود.

قالیشویی اطمینان با دقت هر چه تمام و با کیفیت بی مانند این خدمات را انجام میدهد.

خدمات

رفوگری و تعمیر فرش

رفوگری فرش یا همان رفو کردن فرش هنر و مهارتی است که پس از هنر قالی‌بافی ایجاد شده است و عامل ایجاد آن نیز نیازی بوده است که در رابطه با ترمیم و اصلاح انواع آسیب دیدگی‌های فرش و قالی به وجود آمده است. طبیعی است که هر فرش و قالی ممکن است در معرض فساد و آسیب دیدگی قرار داشته باشد و با گذشت زمان به تدریج دچار آسیب ها و لطمه‌هایی شود. در نتیجه تا زمانی که استفاده از فرش و قالی درزندگی ما مطرح است هنر و مهارت رفو کردن فرش نیز همچنان به حیات خود ادامه خواهد داد. در واقع میتوان گفت هنر رفوگری فرش مکمل هنر فرش‌بافی و قالی‌بافی می‌باشد. رفوگری فرش کاری است که معمولا برای انجام آن نیاز به داشتن تجربه و مهارت خاصی وجود دارد و اشخاصی که اقدام به رفوگری فرش‌های آسیب دیده می‌کنند می‌بایست سابقه طولانی در زمینه بافت فرش، رنگرزی، شناخت رنگ‌های فرش و مواد اولیه فرش داشته باشند.

#
#

تعریف

پرداخت و موگیری فرش

یکی از اعمالی که بر روی غالب قالی‌‌های دستباف ایرانی اعمال میگردد، عملیات پرداخت است. این عمل موجب وضوح هرچه بیشتر طرح و نقشه فرش می‌شود، همواره بر خلاف جهت خواب قالی یعنی از طرفی که بافت آغاز گردیده صورت می پذیرد. جهت پرداخت سطح قالی از دو شیوه دستی و ماشینی استفاده میگردد.

1. شیوه دستی

در این شیوه استاد پرداخت کار با کمک تیغ‌های دستی و یا قیچی‌های مخصوص به پرداخت سطح قالی می‌پردازد. قالی‌های ریزبافت اصولا، به روش دستی پرداخت می‌شوند.

2. شیوه ماشینی

در این روش ماشین وظایف تیغ‌های دستی و یا قیچی‌های مخصوص پرداخت را در شیوه اول انجام می‌دهد.

اساس

لکه برداری و رنگبرداری

ممکن است فرش شما به دلیل ریختن مواد روغنی، رنگ و چای، رنگی شده و لکه‌هایی زشت و ناخوشایند بر روی آن ایجاد شده باشد. شاید هم تنها ریختن آب روی فرش موجب قاطی شدن رنگ فرش دستباف شده باشد.

از آنجایی که ساخت فرش‌های دستباف بیشتر از پشم و کرک و الیاف طبیعی استفاده می‌شود، لکه‌گیری فرش نیز کمی سخت تر و حساس تر از فرش‌های ماشینی خواهد بود. رنگ پس دادن فرش دستباف موجب می‌شود تا رنگ‌ها و طرح‌های روی فرش شما جلوه‌ای ناخوشایند پیدا کند و ناموزون به نظر برسد. مشکلی که خیلی از افراد تنها با ریختن کمی آب بر روی فرش با آن موجه می‌شوند، اما از بین بردن این رنگ‌ها معمولا با هیچ روشی به جز رنگبرداری فرش امکان‌پذیر نخواهد بود. اما با استفاده از روش رنگبرداری فرش، ظاهر فرش شما درست همانند روز اول زیبا و بدون ایراد خواهد شد. در قالیشویی اطمینان نیز فرش‌های آسیب دیده با دقت لکه برداری و رنگبردای می‌شوند.

#
ارتباط

خدمات بهتر و با کیفیت

پیشنهادات و انتقادات

شما میتوانید مستقیما با قالیشویی اطمینان در ارتباط باشید، در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا درخواستی دارید میتوانید از طریق فرم روبرو اقدام نمایید.

 

پس از ارسال فرم، همکاران ما موارد مطرح شده در فرم را بررسی کرده و در صورت نیاز به برقراری ارتباط با شما، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 

از اینکه وقت ارزشمند خود را در اختیار ما قرار دادید نهایت تشکر را داریم.

به دنبال شستشو یا تعمیر فرش خود هستید؟

با ثبت سفارش آنلاین در سایت هر چه سریعتر به خواسته‌ی خود نزدیک شوید.